נווט אלינוחייג אלינו

תמ"א 38 בתל אביב

בשנת 2009 חגגה תל אביב 100 שנים להיווסדה.  הבנייה העברית בתל אביב - יפו ספגה השראה והשפעות ממספר סגנונות אדריכליים. הבניה של העשור האחרון מתאפיינת בגורדי שחקים ובניינים חדישים לצד מבנים ארכיטקטוניים מופלאים המוגדרים לשימור בעיר. בנייני השימור מתרכזים ברובם בלב העיר, אזור הקריה ונווה צדק.  העיר תל אביב ספגה מורשת אדריכלית מגוונת וסגנון הבינלאומי, ומתאפיינת במיוחד במספר רב של בניינים בסגנון הבאוהאוס.  כתוצאה מכך קיבלה תל אביב את השם "העיר הלבנה" ובשנת 2003 הוכרה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

בתל אביב מכהן מאז 1998 , רון חולדאי כראש העיר והוא מקדם בכל עת את ההתחדשות העירונית בתל אביב. רחובות רבים בהם: שדרות בן גוריון, שדרות רוטשילד, שדרות ירושלים ואחרים, זכו לשיפוץ נרחב של הרחובות עצמם ושל כל התשתיות העוברים בם.  שיפוץ נמל תל אביב ושימור מבנים היסטוריים כמו מתחם התחנה, הבימה ומתחם שרונה.

פינוי בינוי בתל אביב

תל אביב, כמו ערים שכנות ונוספות מעודדת התחדשות עירונית ופרוייקטים רחבי היקף של פינוי ובינוי בשטחה. אחת הדוגמאות הבולטות היא שכונת נווה שרת, בה מקודמים היום כעשרה פרוייקטים שונים שבמסגרתם יתווספו לשכונה 2,500 יחידות דיור חדשות. אזור נוסף בו יש עלייה אדירה בביקוש והיישום לפרויקטים של פינוי ובינוי הוא רחוב לה גארדיה שעתיד להפוך לרחוב המגורים והמסחר הראשי של מזרח העיר ושכונת יד אליהו.  הרעיון העומד מאחורי תוכניות אלו הוא "הבראת" אזורים מתדרדרים בעיר.  פינוי בינוי, המוכר גם כתמ"א 38/2 מאפשר לעשות שימוש יעיל יותר בקרקע ולהכשירה להרחבת יחידות הדיור ואיכות חיי הדיירים הנוכחיים. מעבר לעתודות המגורים נשמר היחס הנחוץ בין המבנים לשטחים הירוקים בעיר, התחדשות התשתיות והקמת מוסדות ציבור וחברה כמו גנים, בתי ספר, מתנ"סים, תאטראות ועוד.

איך מתחילים?

יזם או חברת יזמות נדל"ן פונה לדיירים בבניין מסויים או בקבוצת בניינים ומעניין אותם בפרויקט תוך כדי הצגת היתרונות והרווחים של כל דייר מעסקה זו.  לאחר מכן אוספים את חתימות הדיירים והסכם ראשוני זה מכונה "הסכמת דיירים", משלב זה היזם לוקח את מושכות הפרויקט ומגיש את כל הטפסים, הבקשות והתוכניות העתידיות לעירייה כדי לקבל את אישור הפרויקט.  על היזם לדאוג לדיירים בהליך הבניה, אם מדובר בפרויקט תמ"א 38 לחיזוק המבנים כנגד רעידות אדמה. הדיירים נהנים מהשבחת הנכס, הגדלתו ותוספות נלוות לבניין כמו מעלית, חניה, מרפסת שמש, לובי מפואר, מעטפת חיצונית משופצת ועוד.

בפרויקטים של פינוי ובינוי על היזם לדאוג למגורים חלופיים עבור הדיירים בתקופת הבנייה, הובלות ואחסון הריהוט, תשלום עבור הארנונה בביתם בזמן השיפוץ ועוד.

אוראקל יזמות נדל"ן מקדמת פרוייקטים  בתל אביב

אנחנו מאמינים בשירות מכל הלב ודגש על הפרטים הקטנים, עמידה בזמנים ותשומת לב אישית לכל דייר.  במסגרת הפרוייקטים שלנו: תמ"א 38 ברמת גן, תמ"א 38 בגבעתיים ועוד, אנו חושבים על האנשים ומקפידים לתת שירות איכותי ברמה הגבוהה ביותר.  הפרויקט האחרון שלנו בתל אביב הוא בניין מגורים מרהיב בן 7 קומות ברחוב סעדיה גאון 35. לפרטים אודות הפרויקט - לחצו כאן.