נווט אלינוחייג אלינו

מאמרים

יזמות תמ

יזמות תמ"א 38

פרוייקט תמ"א 38 שנועד לסייע לבעלי בתים ישנים שעשויים להתמוטט בזמן רעידת אדמה, אם תתרחש אחת כזו בארץ, הפך עבור בעלי דירות להזדמנות לחידוש המבנה, הוספת חדר נוסף, מרפסת או מעלית חדשה מבלי שיצטרכו להשקיע בשיפוץ המבנה ולו אגורה. הפרוייקט מערב בדרך כלל התקשרות עם יזם הבודק את התכנות הפרוייקט, מגיש הצעות לתוספת הבנייה, ומעסיק את החברה הקבלנית שתבצע את העבודות בפועל.

קרא עוד

יתרונות פינוי בינוי

יתרונות פינוי בינוי

מחאת האוהלים של קיץ 2011 הציפה על פני השטח את מצוקת הדיור החמורה ואילצה את ממשלת ישראל בכלל, ואת משרד הבינוי והשיכון במיוחד, למצוא פתרונות יצירתיים למצוקה הגוברת והולכת. אחת היוזמות לשיקום והתחדשות שעלתה על הפרק היא פינוי בינוי. בד בבד עם מסלול עיבוי (שאף הוא, כמסלול פינוי בינוי, פונה לרשויות המקומיות) ומסלול מיסוי (הפונה ליזמים) לוקח מסלול זה חלק בפרויקט ההתחדשות העירונית, שמטרתו לא רק להגדיל את מספר יחידות המגורים בערים ולהפוך את כלל הבניינים לעמידים יותר בפני רעידות אדמה, אלא גם לרענן את הערים ולהזרים אליהן דם חדש וצעיר יותר.

קרא עוד

מדוע חשוב פרויקט פינוי בינוי בתל אביב

מדוע חשוב פרויקט פינוי בינוי בתל אביב

פרויקט פינוי בינוי ברחבי הארץ ובמיוחד בתל אביב מאפשר בשנים האחרונות לבעלי בתים בשכונות הישנות בעיר להנות מדירה חדשה שנבנתה במקום בו עמד ביתם הישן. בניגוד לפרויקט תמ"א 38 הנפוץ, בו יזם מקבל דירות חדשות שנוספו לבניין קיים ששופץ בו לעתים הדיירים נשארים לגור בבניין בזמן השיפוצים, בפרויקט פינוי בתל אביב הדיירים מתפנים למשך זמן השיפוצים, הבניין שהתגוררו בו נהרס, ובניין אחר (לרב גבוה יותר באופן משמעותי) נבנה במקומו.

קרא עוד

מדוע רבים בוחרים בפינוי ובינוי

מדוע רבים בוחרים בפינוי ובינוי

כולנו ערים למצוקת הדיור הקשה בישראל ההולכת ומתעצמת עם השנים, מחירן של הדירות (הן החדשות והן דירות יד שנייה) הפכו מרחיקי לכת, ישנו גידול חד באוכלוסייה בישראל ההולכת וגדלה בקצב מסחרר, מה שמעלה את הביקוש לדירות גדולות יותר, בעבור צעירם ואנשים רבים אשר רכישת דירה היא בגדר חלום הן בשל המחירים הגבוהים והן בשל מחסור ביחידות דיור גדולות ומרווחות יותר.

קרא עוד

מהו תפקידה של חברת נדל

מהו תפקידה של חברת נדל"ן?

אם יש משהו שמושך את תשומת ליבם של אנשים רבים בכל הארץ זה כמובן תחום הנדל"ן שכן עבור רבים מאיתנו נדל"ן ונכסים אלה מילים נרדפות לשקט נפשי וליציבות. במאמר הבא אספנו עבורכם מידע אודות התפקיד של חברת הנדל"ן

קרא עוד