נווט אלינוחייג אלינו

מאמרים

תמ

תמ"א 38 ברמת גן

רמת גן נחשבת לחלוצה בפרויקטים והיא העיר המובילה בתמ"א 38 ותמ"א 38/2. אוראקל יזמות נדל"ן מנהלת מספר פרוייקטי תמ"א 38 רמת גן - הקליקו כאן

קרא עוד

תמ

תמ"א 38 ברעננה

העיר רעננה הוקמה כמושבה חקלאית בשם "רענניה" כבר בשנת 1922.  עם זאת, סלילת הדרך להכרזתה כעיר בישראל ערכה 60 שנים ורק בשנת 1982 הפכה רעננה לעיר רשמית בישראל.

מייסדי העיר כמו גם מרבית תושביה בתחילת דרכה היא אמריקאים, דוברי אנגלית. הקבוצה שתרמה וטיפחה את היישוב הייתה חברה יהודית-אמריקנית להתיישבות בארץ ישראל שנקראה "אחוזה א' ניו יורק". חברת אחוזה היא זו שעודדה את גלי העלייה, ההקמה וההתיישבות ב"רענניה"  וכבר אז הרחוב הראשי ביישוב קיבל את השם "אחוזה".

קרא עוד


התחלת תהליך תמ

התחלת תהליך תמ"א 38

תמ"א 38 הינה תוכנית שאושרה על ידי המדינה בשנת 2005. מדובר בתוכנית מתאר הארצית, שמטרתה העיקרית היא לחזק מבנים קיימים בפני פגיעות שונות, כמו למשל רעידות אדמה, תוך התחשבות בשלל שיקולים עירוניים. כמו כן, מטרתה העיקרית של התוכנית הינה להבטיח את עמידות המבנים הקיימים ולשפר אותם, אם הם אינם עומדים בקריוטריונים מסוימים. על מנת לתמרץ קבלנים להשתתף בתוכנית, מעניקה המדינה שלל הטבות לקבלנים אשר משתתפים בתמ"א 38.

קרא עוד

כל המידע אודות תמ

כל המידע אודות תמ"א 38 תיקון 3 א'

שוק נדל"ן הישראלי עבור תהפוכות ושינויים בעקבות תמ"א 38,תיקון 3 א' אשר מתייחס להתחדשות עירונית ע"י הריסה ובניה, ושם סוף למחלוקת בין אישורי תב"ע קודמים, לתוספות מדורגות של קומות לבניינים חדשים. עם עד כה לא הייתה קיימת הגבלה על תוספות הקומות, וכמות הקומות הייתה נגזרת כתוצאה מהרישום בתב"ע ש ל השטח, כיום מוגדרת כמות הקומות המותרות לתוספת, ללא התייחסות לשווי הקרקע וללא התחשבות בזכויות הקיימות בתב"ע

קרא עוד