נווט אלינוחייג אלינו

מאמרים

סיבות לביצוע תמ"א 38 בבניין שלכם

אנחנו שומעים הרבה את המושג תמ"א 38 ולא תמיד מבינים לעומקו של עניין מה פירוש הפרויקט או התוכנית הזו ולמה היא יכולה להיות כדאית למרות שהיא כרוכה בשיפוץ מסיבי שדורש מהדיירים לחפש תחליף למגורים. תכנית תמ"א 38 מטרתה העיקרית היא לחזק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה

קרא עוד

כל מה שחייבים לבדוק לפני שבוחרים יזם תמ

כל מה שחייבים לבדוק לפני שבוחרים יזם תמ"א 38

אם זכיתם להיות בין הדיירים שיכולים ליהנות משדרוג המבנה הקיים (במידה והבית נבנה לפני שנת 1980, ונמצא בחלק העיר המתוכנן לעבור התחדשות עירונית) בוודאי נתקלתם במספר גדול של יזמים שפנו אליכם עם הצעות מפתות. תוכנית תמ"א 38, המאפשרת הגדלה של הדירות, הוספה של מקומות חנייה, מרפסת או מעלית וצגוון הטבות נוספות לדיירי הבניינים בתמורה לזכויות הבניה על הגג קורצת לרבים, אך כיצד תבחרו את היזם הנכון?

קרא עוד

הכל על התחדשות עירונית

הכל על התחדשות עירונית

התחדשות עירונית היא בעצם שינוי פיזי או חידוש פיזי של נקודות מסוימות במרחב הציבורי בין אם מדובר בהרחבת כבישים, הוספת שבילי אופניים (מאוד מבוקש בשנים האחרונות), שיפוץ בניינים, בנייה ואו הרחבה של מתמחי מסחר, בניית בנייני משרדים חדשניים (בדרך כלל בתחום ההייטק אך לא רק) הנקראים לעתים ״פארקים״, בניית שכונות מגורים על שטחים ריקים ועוד.

קרא עוד

מהו פרויקט פינוי בינוי?

מהו פרויקט פינוי בינוי?


חלק מההערכות של מדינת ישראל לאפשרות של רעידת אדמה היא תוכנית מתאר ארצית מספר 38 שנכנסה לתוקפה במרץ 2005, ובקצרה תמ"א 38. מטרת התוכנית היא לחזק יסודות של מבנים שההיתר לבנייתם ניתן לפני שנת 1980, ושלא עמדו בתקן הישראלי לרעידות אדמה.

קרא עוד

אם בעבר נדל"ן נתפש כתחום חשוב אבל לא מעניין במיוחד עבור האזרח הקטן, הרי שכיום המצב שונה לחלוטין: יותר ויותר ישראלים מבינים ששוק הנדל"ן הוא המקום הטוב ביותר להשקיע בו כסף פנוי, וזאת לנוכח התשואות הבינוניות ומטה שמציע שוק ההון, ובהתאם ישנו עניין רב הרבה יותר מבעבר בתחום זה.

קרא עוד