נווט אלינוחייג אלינו

מאמרים

תכנון פרויקטים חדשים בנדל"ן

מה הופך פרויקט נדל"ן אחד למוצלח ואילו אחר לכישלון? מדוע אנו רואים חברות נדל"ן אשר קורסות ואילו אחרות משגשגות ומצליחות בצורה עצומה. נראה כי ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על הצלחתו של פרויקט נדל"ן וקובעים האם זה יהיה פרויקט מוצלח או לא. נראה גם כי קשה לשים את האצבע על דבר אחד ויחיד שאותו ניתן לציין כמכריע בנוגע לפרויקטים בנדל"ן.

קרא עוד

איך עובד תהליך פינוי בינוי?

איך עובד תהליך פינוי בינוי?

מצוקת הדיור, והתהליך הארוך של הזדקנות והתיישנות נכסים, הובילו למגוון רחב של פתרונות התחדשות עירונית. בין הנפוצים שבהם ניתן למצוא את פרויקט תמ"א 38, שנועד לחזק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, ובאזורים מסוימים פרויקטים של פינוי בינוי. למידע נוסף היכנסו למאמר הבא

קרא עוד

תמ

תמ"א 38 - חוק התכנון והבנייה

אם אתם חוזרים הביתה יום אחר יום, מטפסים שלוש קומות במדרגות (משום שאין מעלית בבניין) ופוגשים מחדש את הבניין המיושן, האפרורי, שאינכם יכולים לעזוב משום שרכשתם אותו לפני שנים רבות, והיום הוא נראה כמו חורבה - יכול להיות שאתם יכולים להנות משיפוץ כללי של הבניין, והוספת מעלית ומרפסת, ושיפור רמת החיים שלכם - כמו גם עליית ערכה של הדירה אם תרצו למכור אותה בעתיד. איך זה עובד? הכירו את תמ"א 38.

קרא עוד

כל המידע שחשוב לדיירים לדעת על תמ

כל המידע שחשוב לדיירים לדעת על תמ"א 38

בשנים האחרונות מאות ואלפי בתים בישראל החלו לעבור תהליך של תמ"א 38. תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה נועדה בראש ובראשונה ושיפור בטיחות הבנייה בישראל עבור בניינים שנבנו לפני 1980 ולוודא כי היסודות שלהם חזקים. עם זאת, עבור יזמים ודיירים רבים, התכנית הפכה להזדמנות לשפר את איכות החיים שלהם וכמובן - את שווי הנכס.

קרא עוד

תמ

תמ"א 38 - מהן זכויות הדיירים?

תוכנית תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית, שמטרתה העיקרית היא לחזק ולשפץ מבנים ישנים, וזאת על מנת שיוכלו לעמוד בתנאי טבע קשים ובעייתיים – לרבות רעידות אדמה. לעיתים, במצבים בהם המבנים במצב קשה במיוחד, יהיה צורך בהריסת המבנה כולו ובניית בניין חדש במקומו. במקרים כאלה, ייאלצו הדיירים להתפנות מהבניין עד תום הפרויקט. לפניכם כל מה שצריך לדעת על תמ"א 38 ועל זכויות הדיירים – לגזור ולשמור. 

קרא עוד